Kolonie każdy z nas wspomina jako wspaniały czas w życiu. To wyrwanie się spod rodzicielskiego klosza dla młodego człowieka jest niezwykle ekscytującą przygodą. Twoje dziecko jest samodzielne ale jednak przebywa pod czujnym wzrokiem opiekunów, którzy są dużo młodszymi od rodziców ludźmi i odpowiedzialnymi zarazem. Opiekunowie koloni organizują czas wychowankom, razem z nimi zwiedzają ciekawe miejsca uczą dzieci zdrowej rywalizacji i samodzielności. Dziecko uczy się także gospodarowania swoimi pierwszymi oszczędnościami tak by wystarczyły mu one do końca turnusu. Zazwyczaj na kolonie dzieci nie mogą zabierać ze sobą żadnych gier elektronicznych czy komputerów więcej czasu spędzają więc aktywnie na świeżym powietrzu. Jak więc odmówić takiej frajdy dziecku? Po co odmawiać weź pożyczkę pozabankową i spraw swojemu dziecku wakacje jego marzeń

Razem wybierzcie kolonie dopasowane do Twojego budżetu

Zastanów się na spokojnie jaką kwotę pożyczki chcesz przeznaczyć na ten cel. Potem razem z Twoim dzieckiem przejrzyjcie katalogi kolonijne i wybierzcie coś ekstra. Błysk w oczach pociechy na pewno powie Ci które z kolonii najbardziej przypadły mu do gustu.

Nie zapomnij dać dziecku zapasu gotówki w razie nagłego zdarzenia

Najlepiej wykupić dziecku dodatkowe ubezpieczenie. Dobrym pomysłem będzie również wyposażenie go w dodatkowe środki, których dziecko ma nie wydawać jeśli nie zajdzie taka potrzeba. Ustalcie jaka to będzie sytuacja awaryjna. Nauka samodzielności zwróci się w postaci waszego obopólnego zadowolenia więc raty pożyczki na ten cel nie będą dla Ciebie tak dotkliwe.