Odsetki czy prowizja?

Jeżeli zaciągamy pożyczkę pozabankową, to tak samo jak w tej zaciąganej w banku, musimy się liczyć z tym, że trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty. Oddajemy więc nie tylko taką wartość jaką pożyczyliśmy, ale z pewnością będziemy musieli oddać coś więcej. To od naszej decyzji i od wyboru konkretnej firmy, która udziela pożyczek, może zależeć to, ile ostatecznie tych pieniędzy będziemy musieli oddać.

Jak to dokładnie wygląda?

Może się okazać, że jeżeli jesteśmy nowym klientem i zaciągamy taką pożyczkę po raz pierwszy, to poza kwotą jaką pożyczyliśmy, oddamy jeszcze tylko prowizję. Zazwyczaj wynosi ona tylko kilka złotych, a dodatkowo jeszcze poza nią nie będziemy mieli nic więcej, żadnych dodatkowych kosztów. Co więcej, taka prowizja będzie ustalona w stałej wartości, bez względu na to, ile tych pieniędzy ostatecznie pożyczymy.

Odsetki mogą też być naliczane

Może się jednak okazać, że przy pożyczanej przez nas kwocie, sama prowizja nie wystarczy i wówczas będą naliczane odsetki. Oczywiście im dłuższy będzie okres spłaty naszej raty, tym większa będzie kwota odsetek, dlatego dokładnie musimy się zastanowić nad tym, w jakim czasie chcemy te pieniądze oddać. Poza odsetkami może być jeszcze naliczona marża, ale o tym wszystkim będziemy dokładnie poinformowani.

Koniecznie zobaczmy, jak to wszystko działa, tak abyśmy mieli pewność, że decyzja jaką tutaj podejmiemy, faktycznie będzie tą najlepszą z możliwych. Im niższe opłaty za zaciągniętą pożyczkę, tym będzie lepiej.